Ty predsa nemôžeš mať silu…

Ty sa nemôžeš s nami rovnať, určite nezvládneš ani polovicu toho čo my!

Ako môžeš vládať keď neješ mäso? Silu nebudeš mať z papriky… Ďalšie úplne bežné slová priaznivcov klasického stravovania sa. A o čom sa tu bavíme? No akurát teraz o fyzickom výkone. Akože či sú všetci tí, čo vylučujú mäso zo svojho jedálneho lístka slabší v porovnaní s tými, čo si  na mäse zgustnú. Ťažko povedať, ale asi to od toho nezáleží. Dôležitý je skôr tréning. Akože úplne kludne môžeme vedľa seba postaviť kulturistu na mäse a vegána, čo v posilke nikdy nebol. No ako to dopadne? Jasné, že mäsožravec bude mať lepšie výsledky. A čo takto postaviť vedľa seba rovnako trénovaných, aj mäsožravca a aj vegetariána? Alebo vegána? Tu sa už budú výsledky dať porovnať a môžete si byť istí, že tí, čo mäso odmietajú na tom budú lepšie. A to v akejkoľvek disciplíne, teda ak sa bavíme o športe.

Z toho množstva by som spomenul len niektorých, napríklad Mike Tyson (box), Jan Muller (muay thai), Venus Williams (tenis), Lewis Hamilton (F1), David Haye (box), Scott Jurek (ultramaratón), Joe Gambles (Ironman) a samozrejme Frank Medrano s priateľkou Antoniette Pacheco (calisthenics fitnes) a je ich ešte hodne viac…..

A na klasické blbé reči niektorých inteligentov, čo si nevidia ďalej od nosa, v zmysle: „No dobre, ale čo robota? Tam sa môžete skryť!“ Pravda, manuálna práca a v niektorých prípadoch ťažká je zaberák pre všetkých. A je úplne jedno, čím sa živia. Ale aj tam platí presne to isté. Dôležitý je tréning a nie strava. Dokonca, teda aspoň mne sa osvedčilo ťažko fyzicky pracovať nalačno. Stačila ranná káva a do obeda nebol problém. A po ňom prišiel. Asi hodinu sa mi ale fakt nechcelo. Ale v tomto som nebol sám, presne ten istý stav mal aj mäsožravec, ktorý robil so mnou. Zjavne klasický príznak plného žalúdka. Len uňho trval trošku dlhšie.

Neviem prečo sú medzi nami stále ľudia, ktorí tak strašne uprednostňujú mäso. Však keď sa pozrieme do živočíšnej ríše, najväčšie a najsilnejšie zvieratá sú bylinožravce. A to či už v mori, veľryby filtrujú vodu a vyberajú si z nej planktón, alebo na súši, taký slon si tiež nepôjde niečo uloviť. A teda ak si niekto stále myslí niečo iné, veľmi rád sa pozriem ako bude vysvetľovať naštvanému nosorožcovi, že on predsa nemôže v pohode prevrátiť auto.