Šošovicový prívarok

Na úvod je celkom fajn namočiť šošovicu. Niekde píšu, že stačí pol hodinku pred varením, niekde je vraj fajn nechať šošovicu namočenú aj dve hodinky. Môj kompromis je namočiť ju, uvariť si kávičku, v kľude ju vypiť a potom sa pustiť do varenia. Nakrájať cibulku a opražiť ju je v tomto prápade základ. A keď už je, treba pridať šošovicu. Odporúča sa aj s vodou, v ktorej bola namočená, ale ak ju vymeníte, nič sa nepokazí. A cesnak.… Čítať viac »Šošovicový prívarok

Ty predsa nemôžeš mať silu…

Ty sa nemôžeš s nami rovnať, určite nezvládneš ani polovicu toho čo my! Ako môžeš vládať keď neješ mäso? Silu nebudeš mať z papriky… Ďalšie úplne bežné slová priaznivcov klasického stravovania sa. A o čom sa tu bavíme? No akurát teraz o fyzickom výkone. Akože či sú všetci tí, čo vylučujú mäso zo svojho jedálneho lístka slabší v porovnaní s tými, čo si  na mäse zgustnú. Ťažko povedať, ale asi… Čítať viac »Ty predsa nemôžeš mať silu…

Stačilo vegetariánstva, Vegán je to správne.

Čo si to vlastne teraz dám? Len niečo tak do ruky, nech sa nemusím zadrbávať potom s riadmi. Rožok by mohol byť a možno nejaká nátierka. A syr, krásny, údený, taký mám rád, najlepšia vec na svete. Až na ten smrad, to čo má znamenať? Som si kúpil pokazený? Alebo s ním niečo je? Však je to odporné, toto mám akože fakt jesť? Tento smrad? No ani omylom. Fuj, ble. Nebudem predsa jesť niečo,… Čítať viac »Stačilo vegetariánstva, Vegán je to správne.

Ako nahrádzaš mäso?

No ako nahrádzam mäso? Tak si ugrilujem syr! Strašne častá otázka a hlavne sakra otravná! Totižto jediný okamih, keď musím mäso niečím nahradiť je grilovačka. A tam je to jasné, teda bolo, kým som si myslel, že grilovať sa okrem mäsa dá len syr. Našťastie veky temna prešli a teraz si grilujem už aj zeleninu, niekedy čistú, čo ja viem takto narýchlo, žeby cukety? Alebo plnenú niečím, napríklad papriku nejakou… Čítať viac »Ako nahrádzaš mäso?

Veg….. čo vlastne?

Vegán, vegetarián, čo teda? Nie je to veľakrát jasné, tie drobné rozdiely medzi vegánom a vegetariánom a ešte ďalšími nemäsožravcami. Takže ak to nie je jasné ani tebe, tak si tu dobre. Podľa mňa je v tom určitá logická postupnosť a pôjdem podľa nej. Každý jeden je v podstate stupienok k tomu ďalšiemu a len ťažko sa niektorý z nich preskakuje, aj keď môže sa a vraj sa to aj… Čítať viac »Veg….. čo vlastne?

Kde sú hranice?

 Ako zistíš, že ten oproti tebe je vegán? Len počkáš, on ti to povie sám… 😀 Každý, z nás, čo odmietame mäso sme iný. Niektorí to držia v tajnosti a iní sa tým vychvaľujú. Ale zas všetci sme mali rôzne obdobia prežívania tejto skutočnosti. Človek je na začiatku veľmi rád, že sa odpútal od bežne akceptovaného spôsobu života a potrebuje to povedať každému. Však nakoniec, musí sa pochváliť, dokázal niečo,… Čítať viac »Kde sú hranice?

Ako to vlastne so mnou začalo?

Najskôr som bol úplne bežný mäsožravec, ako väčšina ostatných, teda všetci v mojom okolí. Len niečo v mojom vnútri mi hovorilo, že niečo nie je v poriadku. Už ako skorý pubertiak som sa niekedy hádal s mamou že nechcem to čo varí, ale chcem niečo iné. Samozrejme som ani netušil čo. Ale tradičná kuchyňa mi nechutila. Aj keď je pravda, že som si celý život vychutnával rezne, klobásy a podobné… Čítať viac »Ako to vlastne so mnou začalo?

Pôst

Teda obdobie bez jedla. Aspoň bez pevného. Pretože aspoň ja poznám pôst buď na vode, teda že sa človek vzdá na určitý čas všetkého jedla a nápojov okrem vody. Alebo potom pôst na rastlinných šťavách, ovocných, zeleninových alebo miešaných. Samozrejme doma vyrobených, žiadne džúsy, maximálne tak ak si niekde v stánku necháte niečo odšťaviť. A možno ešte tak káva, zalievaná, bez cukru a bez mlieka, prípadne preso. Ale nič viac.… Čítať viac »Pôst

Podbeľ liečivý (Tussilago farfara)

Hej, to čo je to malé žlté? To už fakt nepoznáš ani podbeľ? Však všetci vieme, že podbeľ je úžasná rastlinka, pomáha pri kope chorôb, napríklad pri chorobách dýchacích ciest (vdychovanie dymu), pri tráviacich ťažkostiach, upravuje metabolizmus (sirup alebo čaj z kvetov), pomáha pri hojení rán, ekzémoch, opuchlinách (obklad z nasekaných čerstvých listov), pri reume, pri zápale žíl (obklad) a aj pri paradentóze. Prečo je tak využiteľný? Pretože obsahuje xantofyl,… Čítať viac »Podbeľ liečivý (Tussilago farfara)